Technika budowy domów z bali drewnianych

Techniki używane w budowie domów drewnianych Domy z bali - technologia budowy

ZAKRESY REALIZACJI

Technicznie i technologicznie jesteśmy przygotowani do budowy „pod klucz” i w większość naszych realizacji wykonywana jest kompleksowo tj. od fundamentów po dach z pełnymi instalacjami. Powierzony nam zakres prac, jest wolą naszego klienta, tzn. w pełni czy tylko częściowo, ograniczający się np. do budowy stanu surowego otwartego, lub zamkniętego.

Budujemy domy drewniane z bala okrągłego o średnicach od 12 cm do 30cm. Każdy bal w konstrukcji ściany nośnej,  posiada taką samą średnicę na całej swojej długości.

Stosujemy technologię wieńcowo węgłową, pokazana na poniższych zdjęciach.

domki letniskowe katowice domy drewniane z bali katowice

Aby bale do siebie przylegały, w tym celu dolna część bala jest wklęsła - owalna.

Dodatkowo pomiędzy bale stosujemy uszczelnienie w postaci wełny mineralnej lub taśmy z pianki. Każdy wieniec łączony jest czopami i skręcany dużymi wkrętami do drewna. Natomiast ściankę kolankową stężamy za pomocą prętów gwintowanych, którą skręcamy na całej wysokości.  Budowane przez nas domy z bali o  mniejszych przekrojach bala, ocieplamy ściany od wewnątrz obiektu.

domy z bali krakówdomy z bali poznań

Budując domy drewniane od ponad 20 lat, wykształciliśmy wysokokwalifikowaną kadrę , która to co robi, robi z sercem. Podpowiadamy i służymy swoim doświadczeniem, by oszczędzić klientowi konstatacji, że drugi raz wybudowałby inaczej.

Aby takiej sytuacji zapobiec, mnóstwo pomysłów i prac związanych z wystrojem zewnętrznym jak i wewnętrznym, powstaje bezpośrednio na placu budowy.

Możemy sobie na to pozwolić, ponieważ konsekwentnie inwestujemy w wysokiej klasy sprzęt, pozwalający osiągać zamierzone efekty.     

 

domy z bali warszawadomy z bali wrocław

WNĘTRZA DOMÓW DREWNIANYCH

Dbamy o najdrobniejsze szczegóły podnoszące estetykę i dobre samopoczucie mieszkańców budowanych przez nas domów.

drewniane domki letniskowe krakówdrewniane domy letniskowe poznań sauny drewniane krakówsauny drewniane poznań

W końcu statystyczna większość naszych rodaków buduje swój wymarzony dom na całe życie.

Tworzymy domy ekologiczne, stosując materiały naturalne przyjazne mieszkańcom. 

CZAS REALIZACJI BUDOWY

Czas budowy uzależniony jest od kilku czynników tj. wielkości budowanego domu, zakresu prac, pory roku. Istotnym czynnikiem jest również okoliczność, ustalań z klientem zachowania wierności dokumentacji, czy też dopuszczamy zmiany w architekturze, zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej. W przypadku realizacji zgodnej z dokumentacją, dom np. o powierzchni ok. 100 m2 wybudujemy pod klucz w 120 dni. Natomiast przy innowacjach należy się liczyć z wydłużeniem cyklu, o czas niezbędny na wykonanie tych modyfikacji. Dużo zależy od cierpliwości klienta, bowiem nawet jeżeli budujemy kolejny dom na podstawie tej samej dokumentacji, to staramy się je nieco zróżnicować - przykład poniższe zdjęcia.

 

sauny drewniane wrocławsauny z bali warszawa

DOMY DREWNIANE Z CENĄ

Z ceną domów, jest podobna sytuacja jak z terminami realizacyjnymi. Bywa, że ten sam dom ma przy umowie różną cenę, niższą lub wyższą. Finalna cena jest wynikiem ustaleń z klientem co do klasy zastosowanych materiałów, standardu wykończenia, rodzaju stolarki otworowej itp.

W naszych propozycjach przy kategoriach domy całoroczne, domki letniskowe, podane są ceny dla stanu surowego otwartego i te są miarodajne. Natomiast dla stanu „pod klucz”, podana cena jest orientacyjna, co ma związek z wcześniej przytoczonymi uwarunkowaniami.

W ofercie sauny sytuacja kosztowa jest analogicznado wcześniej opisanej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kontakt

sauny z bali warszawa
sauny drewniane wrocław
Wyślij wiadomość